Obsah

Branný súboj žiakov

Branný súboj študentov organizuje Ministerstvo obrany SR a Ozbrojené sily SR primárne pre študentov 3. a 4. ročníkov stredných škôl v každom samosprávnom kraji Slovenskej republiky s cieľom podpory vlastenectva a branných zručností. V piatok 6.4.2018 sa na pôde SOŠ obchodu a služieb v Trnave konal 2. ročník tohto projektu.

Naša škola bola jednou z desiatich škôl, ktoré sa zúčastnili súťaže a reprezentovala nás šestica týchto žiakov: A. Drinka, M. Haberland, P. Eliaš, M. Šantavý, P. Wagner a A. Bednarovský. Chlapci si v náročných fyzických a vedomostných disciplínach siahli na dno svojich síl a umiestnili sa na krásnom 5.mieste. Prvé miesto a účasť na 48 -hodinovom vojenskom kurze prežitia v Centre výcviku Lešť si odniesli žiaci z Gymnázia Ivana Kupca z Hlohovca.
V spoločenskej sále našej školy ďalej pokračovala prednáška na tému „Staň sa členom armády SR“, kde sa žiaci dozvedeli všetko o tom, kto môže vstúpiť do armády, aké kritériá musí splniť a aké výhody ponúka armáda SR profesionálnemu vojakovi. Chlapci, ale aj dievčatá môžu tak zvážiť, či sa po skončení školy nestanú profesionálnymi vojakmi.


Vytvorené: 22. 8. 2018
Posledná aktualizácia: 22. 8. 2018 10:50
Autor: Správca Webu