Obsah

Súťaž juniorov v umení čapovať 2019

V dňoch 25. – 26.03.2019 sa žiaci našej školy zúčastnili Majstrovstiev Slovenska juniorov 3. ročníka súťaže Xpert v umení čapovať - 2019 v Nových Zámkoch, na SOŠ hotelových služieb a obchodu, Zdravotnícka 3.
Prvý deň pobytu začal exkurziou v pivovare Heineken Hurbanovo, kde sa žiaci mohli oboznámiť s históriu podniku, mali možnosť vidieť súčasnú výrobu piva a moderné vybavenie závodu. Ďalej sa zúčastnili ochutnávky piva, degustácie pripravovaných pokrmov a párovanie piva s jednotlivými pokrmami. Žiaci, ktorí nedovŕšili vek 18 rokov, mohli ochutnávať len nealkoholické pivo. Po návrate z Hurbanova žiaci vykonali písomný test z vedomostí získaných o pive. Druhá časť pokračovala nasledovala na ďalší deň, čapovaním ležiaka, narážaním sudov, čistením potrubia a vo finále sa čapovalo rezané pivo Heineken.
Našu školu reprezentovali žiaci II. C v odbore cukrár kuchár Dominika Smolková a žiak I.B. v odbore kuchár Šimon Pekarovič. Žiakov na súťaž pripravovala Ing. Alena Černá, učiteľka odborných predmetov.Vytvorené: 4. 4. 2019
Posledná aktualizácia: 4. 4. 2019 11:20
Autor: Správca Webu